USA a Japonsko provedly vojenské cvičení letectva nad Japonským mořem

Date:

Spojené státy a Japonsko provedly ve čtvrtek letecké cvičení nad Japonským mořem v reakci na středeční odpálení tří balistických raket Severní Koreou. TASR převzala zprávu od agentury Reuters.

Americká armáda v prohlášení uvedla, že toto vojenské cvičení mělo předvést kombinované schopnosti Spojených států a Japonska čelit regionálním hrozbám.

Tokio a Washington chtěli demonstrovat společné odhodlání poté, co Pchjongjang ve středu odpálil tři balistické rakety, uvedli dva nejmenovaní američtí představitelé.

V rámci cvičení proletěly nad Japonským mořem čtyři americké stíhačky typu F-16 a čtyři japonské stíhačky typu F-15, upřesnily japonské ozbrojené síly.

Five fighters flying at sunset

V současné době zvýšeného napětí provedla americká armáda na Korejském poloostrově už i vojenská cvičení s Jižní Koreou, v rámci kterých testovala raketu země-země, připomíná Reuters.

Severní Korea ve středu odpálila tři balistické rakety do Japonského moře jen několik hodin poté, co americký prezident Joe Biden odcestoval z Tokia, kde v rámci seskupení známého pod názvem Čtyřstranný bezpečnostní dialog (anglická zkratka QUAD) jednal s představiteli Japonska, Indie a Austrálie.

Jednou z raket, které KLDR ve středu testovala, byla zjevně mezikontinentální balistická střela. Tato raketa s odhadovaným doletem asi 15.000 kilometrů by mohla zasáhnout i území USA, vysvětluje Reuters.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Kvalitní a hezké cyklistické oblečení pro každou příležitost? To je ENDURA

Jestliže máte alespoň běžné zkušenosti s cyklistickou, zřejmě jste už...

Že vaše narození by mělo být doprovázeno palindromickými kouzly

Středověká Evropa byla obzvláště nebezpečným místem pro porod. Smrt...

Čína rozšiřuje svůj vliv v Pacifiku, šéf diplomacie zahájil turné po státech Tichomoří

Šéf čínské diplomacie Wang I odstartoval ve čtvrtek 10denní...

Scholz: Putin válku na Ukrajině nevyhraje, nesmí diktovat podmínky příměří

Ruský prezident Vladimir Putin nevyhraje válku na Ukrajině a...