Potraviny se budou moci prodávat i po uplynutí doby trvanlivosti. Podmínkou bude, aby byly bezpečné

Date:

Schválená novela zákona o potravinách zajistí podle Slovenského sdružení pro značkové výrobky (SZZV) více možností volby pro spotřebitele Sdružení vítá novelu a uvádí, že zrušení povinného zastoupení domácích produktů v propagačních materiálech vytvoří stejná pravidla pro všechny. Díky této novele se v ekonomicky náročném období se uvolní pravidla pro uvádění akčního zboží. Informoval o tom výkonný tíditel SZZV Ľubomír Tuchscher v tiskové zprávě.

„Slovenské sdružení pro značkové výrobky podporuje takové nástroje na podporu slovenského potravinářství, které budou férové ​​pro všechny. Členové sdružení jsou přesvědčeni, že Slovenská republika má potenciál růstu moderní potravinářské produkce s exportem k zákazníkům na jednotném trhu Evropské unie,“ uvádí Tuchscher.

Potraviny bude možné od července letošního roku prodávat i po uplynutí data jejich minimální trvanlivosti. Podmínkou bude, aby takové potraviny byly bezpečné. Obchodník je bude moci prodávat pouze v provozu, ve kterém se potraviny nacházely před uplynutím data minimální trvanlivosti a pouze konečnému spotřebiteli. Vyplývá to z novely zákona o potravinách, kterou dnes schválil parlament. Potraviny budou muset být odděleně umístěny od ostatních potravin a zřetelně označeny konkrétními údaji o tom, že jde o potraviny, kterým uplynulo datum minimální trvanlivosti, že chuťové parametry mohou být změněny a také o informaci o posledním snížení prodejní ceny. Takové potraviny se budou moci prodávat nejvýše 45 dní od uplynutí data minimální trvanlivosti. Parlament také schválil pozměňovací návrh poslance za hnutí OLaNO Martina Fecka.

woman with shopping between store shelf portrait copy space

Poslanec navrhl systém ochrany potravinové bezpečnosti státu. Na základě něj bude moci agroresort určit seznam zemědělských a potravinářských komodit a kritickou hodnotu jejich skladových zásob, které jsou nezbytné k zajištění potravinové soběstačnosti Slovenska.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Kvalitní a hezké cyklistické oblečení pro každou příležitost? To je ENDURA

Jestliže máte alespoň běžné zkušenosti s cyklistickou, zřejmě jste už...

Že vaše narození by mělo být doprovázeno palindromickými kouzly

Středověká Evropa byla obzvláště nebezpečným místem pro porod. Smrt...

USA a Japonsko provedly vojenské cvičení letectva nad Japonským mořem

Spojené státy a Japonsko provedly ve čtvrtek letecké cvičení...

Čína rozšiřuje svůj vliv v Pacifiku, šéf diplomacie zahájil turné po státech Tichomoří

Šéf čínské diplomacie Wang I odstartoval ve čtvrtek 10denní...