Nápaditý dům s industriálními prvky v malebné šamorínské uličce

Date:

Novostavba nevelkého rožného domu stojí v jedné z nejmalebnějších šamorínských uliček se starší zástavbou, lemovanou alejí podél cesty. Koruny mohutných stromů se v impozantní výšce objímají a vytváří jedinečnou zelenou klenbu. „Dům jsme koupili jako holostavbu. Byl úplně prázdný a chtěla jsem, aby nám někdo pomohl s prostorem. Nakoupila jsem si spoustu časopisů a hledala v nich někoho, kdo by mi sedl. Ani ne tak stylem, ale spíše pocitově. A tak jsme se seznámili s paní architektkou,“ vzpomíná majitelka s úsměvem.

Interiér rodinného domu v industriálním stylu se dřevem a černým kovem
V obývacím pokoji byl plánován opravdový krb, ale vyskytly se komplikace v souvislosti se stavebními úpravami. Tak se nakonec zvolila alternativa v podobě biokrbu. Zdroj: Miro Pochyba

Již po prvním setkání bylo zřejmé, že právě paní Cimrová je tou správnou volbou. „Myslím, že jsme si sedli smýšlením i společnými představami o prostoru,“ pokračuje domácí paní. „Já jsem měla spoustu představ, ale potřebovala jsem někoho, kdo by je uklidil.“

Paní Cimrová se tohoto úkolu okamžitě ujala. Svými nápady i se zkušenostmi odborníka se postupně s majiteli dopracovali k výslednému konceptu interiéru. Jak přiznala samotná majitelka: „To, co navrhla, se nakonec vždy ukázalo jako to nejlepší řešení.“

Interiér rodinného domu v industriálním stylu se dřevem a černým kovem
Cikcakový vzor krásně koresponduje se šikminami v podkroví. Zdroj: Miro Pochyba

Kuchyně à la oliva

Základ konceptu tvoří přírodní materiály. Jejich hřejivost dotváří doplňky s mírně industriálním nádechem. V kuchyni v původním návrhu byla bílá kuchyňská linka. „To jsem však zamítla. Mám dvě děti, psa…“ směje se domácí. Aby tedy bílé nebylo příliš, protože je i na stěnách, zvolili jinou barevnou variantu.

Interiér rodinného domu v industriálním stylu se dřevem a černým kovem
Při vstupu do kuchyně pozornosti neujde výrazná lampa v průmyslovém designu.

Vítězný odstín olivové zelené do prostoru perfektně sedl. „Trvalo půl dne, než jsme vybrali tu správnou barvu ze vzorníku. Je naprosto skvělá,“ pochvaluje si spokojená majitelka. Zatímco čela skříněk jsou stříkané, pracovní plochy, police a zástěna jsou laminovány s dokonalou imitací kresby dřeva. Vzhledem k praktičnosti a každodenní údržbě je kvalitní lamino vždy dobrou volbou, navíc je i cenově dostupnější než dřevo.

Close-up on an automated security system at a house locking the front door – smart home concepts

V úvodu byla naše vzájemná sympatie a vzápětí kouzlo lipové aleje. Dvě dobrá znamení, kterým se vyplatí důvěřovat. Potom už všechno jde snadno. K tomu samotný dům, respektující esprit staré ulice, vyjádřený ve správných proporcích a nejnovějších současných materiálech. Harmonie kontrastů.

Originál vs imitace

Na stěnách jsou imitace cihlového obkladu. „Mně se moc líbí cihly, ale když vezmeme v úvahu jejich nasákavost a potom výpary při vaření, mastnotu a jiné faktory, tak jsme zvolili raději klasický gresový obklad s dekorem cihly. A jsem spokojená, vypadá velmi realisticky,“ říká majitelka.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Kvalitní a hezké cyklistické oblečení pro každou příležitost? To je ENDURA

Jestliže máte alespoň běžné zkušenosti s cyklistickou, zřejmě jste už...

Že vaše narození by mělo být doprovázeno palindromickými kouzly

Středověká Evropa byla obzvláště nebezpečným místem pro porod. Smrt...

USA a Japonsko provedly vojenské cvičení letectva nad Japonským mořem

Spojené státy a Japonsko provedly ve čtvrtek letecké cvičení...

Čína rozšiřuje svůj vliv v Pacifiku, šéf diplomacie zahájil turné po státech Tichomoří

Šéf čínské diplomacie Wang I odstartoval ve čtvrtek 10denní...