Zdá se vám, že po pár hodinách už váš parfém necítit? Nedělejte tyto 3 chyby!

Date:

Nachází se již téměř v každé domácnosti a od jistého věku jej používají ženy i muži.

Vůně Scarlet Poppy Intense značky Jo Malone.
Limitovaná edice dámské vůně Gucci Guilty…
+3Limitovaná valentýnská edice vůně Idole od…
Parfémy či toaletní vody se staly běžnou součástí kosmetické výbavy. Občas však dokáže pořádně rozzlobit, jak rychle vůně, kterou ukrývají, vyprchá.

Samozřejmě, záleží na koncentraci parfémové složky a kvality parfému. I u luxusnějších a finančně nákladnějších produktů se však stává, že za pár hodin je vůně fuč. To, co jste na sebe ráno „nastříkali“, zmizelo ještě před obědem a vás zlobí, že chybí oblíbená vůně. Britský Daily Mail v souvislosti s tímto tématem oslovil odbornici, která řadí několik triků, jak prodloužit trvanlivost vůně z vaší oblíbené lahvičky. Některé rady však pořádně překvapí.

Žádná koupelna!

Ano, to je hned první. Podle Rachel Houseové, kterou cituje britský portál, bychom neměli naše vůně skladovat v koupelně, protože toto místo je pro ně prokletím. Problémem je vlhkost, která se podepisuje na kvalitě produktu a likvidaci vonných molekul v parfému. Flakony by se měly prý nacházet na suchém a tmavém místě. Škodí jim totiž vlhkost, ale také přímé sluneční světlo.

Woman applying perfume

Zní to možná paradoxně, ale Rachel House také radí, že parfémy bychom měli nanášet na hydratovanou pokožku. Znamená to, že po ranní sprše by neměl chybět rituál natírání pokožky tělovým mlékem či máslem. Zvláčná a hydratovaná kůže pracuje s parfémem lépe a dodá mu více intenzity. Ideální pak je, pokud si pořídíte například produkt z identické řady – to znamená například tělové mléko s vůní vašeho parfému.

Raději žádné tření

Druhé pravidlo už možná znáte – vyplatí se však připomenout si ho. Při nanášení parfému má většina z nás tendenci stříknout si pár kapek na jedno zápěstí a následně ho přetřít těm druhým – suchým, abychom ho nanesli i tam. Chyba! Takto se likviduje vonná složka a tření neprospívá molekulám vůně, může dojít k jejich poškození, jejich trvanlivost je kratší a také dochází k mírné změně ve vůni samotné.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Kvalitní a hezké cyklistické oblečení pro každou příležitost? To je ENDURA

Jestliže máte alespoň běžné zkušenosti s cyklistickou, zřejmě jste už...

Že vaše narození by mělo být doprovázeno palindromickými kouzly

Středověká Evropa byla obzvláště nebezpečným místem pro porod. Smrt...

USA a Japonsko provedly vojenské cvičení letectva nad Japonským mořem

Spojené státy a Japonsko provedly ve čtvrtek letecké cvičení...

Čína rozšiřuje svůj vliv v Pacifiku, šéf diplomacie zahájil turné po státech Tichomoří

Šéf čínské diplomacie Wang I odstartoval ve čtvrtek 10denní...